Co jest potrzebne, żeby dobrze obstawiać zakłady bukmacherskie?

Co jest potrzebne do dobrego typowania? Trochę szczęścia? To na pewno. Jeszcze nie znalazł się taki mocny, który potrafi wytypować wyniki sportowe na zawołanie. Jednak na samym szczęściu czy i intuicji żaden typer nie zbuduje swojej długoterminowej wygranej. W jakie zatem niezbędne narzędzia powinien się uzbroić przed nierówną walką z bukmacherem?

Wiedza

Po pierwsze - każdy, kto chce obstawiać zakłady bukmacherskie musi interesować się sportem. Niby to oczywiste, ale samo sprawdzanie wyników i obejrzenie od święta jednej czy drugiej transmisji nie wystarczy. Gracz, żeby dobrze typować musi być na bieżąco z wydarzeniami, które mają miejsce w dyscyplinie sportu, którą chce obstawiać. Oczywiście nie da się śledzić wszystkiego co dzieje się np. w piłce nożnej czy koszykówce. Warto zatem skupić się na dwóch czy trzech rozgrywkach, ale w których nasza wiedza będzie bezbłędna i żaden telewizyjny „ekspert” nie będzie mógł się z nami równać.

Statystyki

Bardzo ważne dla poprawnego obstawiania zakładów bukmacherskich będzie znajomość statystyk. W czasach, gdy wszystko mamy pod ręką – dzięki internetowi – nie musimy szczególnie martwić się o dostępność zestawień, które mogą pomóc w obstawianiu meczów. Co więcej z pomocą przychodzą sami bukmacherzy, którzy publikują statystyki na swoich portalach. Jest to spore ułatwienie przy typowaniu meczów. Skąd zatem taka pomocna dłoń wyciągnięta od samych firm bukmacherskich? Możliwe, że zdarzy się tak, że dzięki statystykom publikowanym przez bukmacherów uda nam się wygrać kilka zakładów. Jednak dużo większą stratą dla bukmachera byłoby to, jeśli szukając statystyk gdzie indziej niż na jego stronie, gracze trafiliby w objęcia innego bukmachera – możliwe, że z lepszą ofertą.

Porównywarki kursów

Bo nie każda oferta, którą przedstawiają bukmacherzy jest taka sama. I nie chodzi tylko o wysokość bonusów, które z reguły i tak trudno przekuć na swoją korzyść. Najważniejsze z punktu widzenia gracza jest wysokość kursów. W Polsce przy kilkunastu podmiotach na rynku - od biedy - można jeszcze samemu porównywać wysokości kursów publikowane przez bukmacherów. Jednak tak naprawdę szkoda na to czasu. Zdecydowanie szybciej odnajdziemy interesujący nas kurs dzięki porównywarkom kursów. Zestawienia, które znajdziemy w internecie pokażą graczom nie tylko to gdzie kurs jest najwyższy, ale też jakie są tendencje. Przestrzegamy przed porównywarkami, które czasami znajdują się na stronie bukmacherów. Z reguły przedstawiają one zaledwie kilka kursów wybiórczo wybranych. W ten sposób każdy bukmacher jest w stanie wyselekcjonować najlepsze kursy i pokazać, że obstawianie u niego jest najkorzystniejsze.

Transmisje „na żywo”

Jest jeszcze jeden sposób, żeby nasze typy były dobre i oparte na solidnych podstawach. Ciężko stać się ekspertem w danej dziedzinie nie obserwując samemu co się dzieje na boiskach, w halach czy na kortach. Nawet najlepszy opis dziennikarza nie będzie tak dobry jak własne obserwacje. Nie wszyscy jednak mogą pozwolić sobie na płatne kanały, gdzie można oglądać sport lub niektórzy są fanami dyscyplin lub rozgrywek nieco mniej telewizyjnych. Bukmacherzy mają i dla nich ofertę. Kilku legalnych bukmacherów w Polsce ma prawa do pokazywania transmisji z wydarzeń sportowych. Samych transmisji jest cała masa i można oglądać zarówno najlepsze ligi piłkarskie, jak i dużo mniej popularne rozgrywki. Oczywiście jest trochę minusów np. możliwość obserwowania meczów tylko na małym wycinku ekranu komputera. Jednak transmisje są za darmo. Niektórzy bukmacherzy wymagają tylko zalogowania się na portalu, a niektórzy dodatniego salda na koncie bukmacherskim lub postawionego zakładu w określonym czasie.

Oczywiście wiemy, że oferta transmisji sportowych ma przyciągnąć do postawienia kolejnego kuponu, ale na pewno gracz może dzięki nim dysponować większą wiedzą.

Darmowe typy

Darmowe typy, których w internecie można znaleźć bardzo dużo, mogą być przydatnym narzędziem każdego typera. Jednak trzeba bardzo uważać i nie ufać takim typom bezgranicznie. Powinny być one jedynie wskazówką na co zwrócić uwagę. Nie jesteśmy przecież w stanie wyśledzić wszystkich wartych obstawiania meczów. Podstawą jest jednak ścisła kontrola tego, co proponują nam inni bukmacherzy, zanim postawimy jakiekolwiek środki na takie zakłady.