Poradnik bukmacherski. Jak złożyć pierwszy zakład?

Zawieranie zakładów bukmacherskich w internecie może ograniczyć się do kilku kliknięć myszką i trwać kilkadziesiąt sekund. Pod paroma warunkami. Wcześniej przeanalizowaliśmy mecze i wiemy co chcemy obstawiać, bo stawiania na „chybił-trafił” nikomu nie możemy doradzać. Szybkie obstawianie meczów jest też możliwe tylko wtedy, gdy przejdziemy przez kilka procedur, które należy wykonać z dość dużą starannością, żeby później nie narazić się na niemiłe niespodzianki.

Dlaczego trzeba się zarejestrować u bukmachera?

Obstawiając zakłady bukmacherskie przez internet gracze mogą wybierać spośród jednego z kilkunastu legalnie działających bukmacherów w Polsce. Tylko oferty bukmacherów, którzy mają polską koncesję możemy traktować poważnie. Gra u nielegalnych bukmacherów grozi karą. Żeby jednak obstawiać mecze u legalnych bukmacherów należy się najpierw zarejestrować na portalu odpowiedniego bukmachera. Oczywiście i taka procedura jest wymagana w firmach bez polskiej koncesji, ale zakres zbieranych przez bukmacherów danych może znacznie się różnić.

Legalni bukmacherzy w Polsce wymagają od swoich klientów przekazania sporej ilości danych. Te zapisy regulaminowe wynikają wprost z obowiązku zapisanego w ustawie hazardowej. Bukmacherzy muszą zbierać pewne informacje m.in. dlatego, żeby urzędnicy państwowi mieli odpowiednie narzędzia do namierzania i walki z nieuczciwymi klientami, którzy bywają powiązani z organizacjami przestępczymi. Wykorzystują one rywalizację sporowców do prania brudnych pieniędzy, a cierpią na tym najbardziej „zwykli” gracze, którzy nie zdają sobie sprawy z manipulacjami. Informacje zbierane przez bukmacherów przynajmniej teoretycznie mają zapobiegać takim działaniom.

Konto tymczasowe u bukmachera

Mimo wszystko procedura rejestracji nie należy do czasochłonnych. Wielu bukmacherów jeszcze bardziej przyspiesza rejestrację pozwalając swoim klientom na zakładanie konta tymczasowego. Założenie takiego konta nie wymaga podania wielu danych, ale są pewne ograniczenia w jego funkcjonowaniu. Gracze nie mogą wypłacić wygranych ani zawierać kuponów za więcej niż ok. 5 tysięcy złotych. Po co zatem graczom takie konto? Czasami liczy się czas. Gracze znaleźli dobry kurs i muszą dość szybko zawrzeć zakład bukmacherski. Jednak pośpieszna gra to nie jest to co należy polecać, ale już sprawdzenie bukmachera w praktyce może być dobrą opcją. Podanie tylko szczątkowych informacji o sobie skraca czas założenia konta i gracze mogą wypróbować w praktyce czy oferta bukmachera im odpowiada. Z reguły korzystanie z konta tymczasowego daje możliwość na skorzystanie z oferty bonusowej.

Stałe konto bukmacherskie

Co jeśli od razu chcemy założyć stałe konto lub odebrać wygraną z konta tymczasowego? Musimy wtedy uzupełnić dane. Bukmacher koniecznie musi uzyskać informacje o naszym numerze PESEL, numerze dowodu osobistego czy numerze konta w banku. Ten ostatni punkt jest o tyle ważny, że wypłata środków możliwa jest tylko i wyłącznie na konto bankowe, którego właścicielem jest gracz. Ostatnim etapem każdej rejestracji jest konieczność weryfikacji podanych danych. Bukmacher dokonuje jej m.in. na podstawie skanów lub zdjęć dokumentów tożsamości. Gracz musi wgrać pliki w specjalny formularz, a bukmacher bez zbędnej zwłoki dokonuje weryfikacji. Z reguły nie trwa to dłużej niż pół godziny.

Sposoby dokonania depozytu

Będąc zalogowanym do serwisu bukmachera możemy przejść do wspomnianego wyboru spotkań, które chcemy obstawiać i do sfinalizowania zakładu. Jednak, żeby zrobić to szybko musimy mieć na koncie bukmacherskim środki. Są różne strategie. Część graczy wpłaca od razu cały budżet, który ma do dyspozycji na zakłady bukmacherskie. Trudno jednak polecać takie rozwiązanie. Pokusa, żeby szybko wykorzystać środki może być zbyt duża, a do tego nie jesteśmy zbyt elastyczni i trudniej jest „przeskoczyć” do bukmachera, który zaoferuje lepsze kursy. Zdecydowanie lepszym pomysłem wydaje się dokonywanie wpłat na bieżąco, które sfinansują co najwyżej kilka kuponów w krótkim czasie. Możemy tak postępować bez obawy o to, że jeśli zabraknie nam środków to będziemy musieli dniami czekać na kolejną transzę.

Bukmacherzy udostępniają bowiem wiele metod płatności i wszystkie charakteryzują się tym, że środki zostaną zaksięgowane niemal natychmiast po potwierdzeniu transakcji. Szybkie przelewy dostępne są z każdego banku działającego w Polsce czy też bezpośrednio z kart debetowych graczy.

Wpłaty dokonywane są bez prowizji.