Gdzie postawić swój pierwszy zakład? Jak wybrać najlepszego bukmachera?

Typerzy, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w bukmacherce, często zastanawiają się, którego bukmachera wybrać. W Polsce koncesją na prowadzenie zakładów bukmacherskich może pochwalić się kilkunastu bukmacherów, a kolejne uprawnienia to kwestia czasu. Wybór zatem może nie jest ogromny, ale już teraz nie jest to najłatwiejsze zadanie. Chcielibyśmy podkreślić jedno – rozważamy tylko wybór wśród legalnych bukmacherów w Polsce. Jeśli chcemy uniknąć nieprzyjemności, nie powinniśmy w ogóle rozważać możliwości powierzenia naszych pieniędzy firmom, które lekceważą zapisy polskiej ustawy hazardowej.

Bukmacher stacjonarny

Gdzie zatem skierować swoje pierwsze kroki? No właśnie kroki, bo w Polsce nadal nieźle mają się bukmacherzy stacjonarni. Co prawda zdecydowana większość zakładów bukmacherskich jest zawierana przez internet, ale firmy bukmacherskie nadal rozwijają sieć swoich punktów. Przy wyborze bukmachera to czy firma prowadzi działalność stacjonarną powinno być wśród początkujących graczy rozważanym czynnikiem. Gra stacjonarna to nie tylko możliwość bezpośredniego kontaktu z pracownikiem bukmachera - a może to być czasami bardzo pomocne przy zawieraniu pierwszych kuponów - ale też możliwość gry bez większych formalności. W Polsce gra w lokalach bukmacherskich nie wymaga rejestracji. Gracze nie muszą posiadać kart członkowskich lub innych dokumentów, które mogłyby świadczyć o tym, że jest się zarejestrowanym klientem. W punkcie bukmacherskim możemy być jedynie poproszeni o udowodnienie, że skończyliśmy 18 rok życia, bo tylko osoby pełnoletnie mogą zawierać zakłady bukmacherskie.

Gra przez internet wymaga rejestracji na portalu bukmacherskim i podania szeregu danych osobowych, a potem dokonania procedury weryfikacji poprzez przesłanie bukmacherowi w odpowiednim formularzu skanów lub zdjęć dowodu tożsamości. Nie jest to może bardzo uciążliwa procedura, ale nie każdy początkujący gracz może chcieć od razu w ten sposób formalizować swojej gry. W lokalach bukmacherskich można też obstawiać zakłady za gotówkę.

Jakość portalu bukmacherskiego

Jednak nie ma się co oszukiwać, to obstawianie przez internet jest – gdy już przejdzie się procedurę rejestracji – prostsze. Gracze mogą zdecydowanie szybciej filtrować ofertę i choć strony bukmacherów raczej są dość podobne do siebie, to jednak intuicyjność wyboru kursów jest dość ważnym czynnikiem przy ocenianiu bukmachera. Przejrzysta, czytelna i niezaśmiecona niepotrzebnymi informacjami strona internetowa, która pozwala na łatwe zawieranie zakładów bukmacherskich, to podstawa. Niezbędna jest też aplikacja mobilna lub bardzo sprawnie działająca strona internetowa na przeglądarkach mobilnych, tak aby każdy gracz mógł bez problemu postawić kupon wszędzie tam gdzie jest.

Oferta kursowa

Bogactwo oferty? Problem ze znalezieniem konkretnych kursów mogą mieć tylko fani bardzo niszowych dyscyplin sportowych. Te bardzo popularnie jak i nieco mniej można znaleźć bez problemu. Oferta polskich bukmacherów jest dość ujednolicona i składa się z ok. 30 dyscyplin. Nieco baczniej ofercie bukmacherów powinni poświęcić gracze, którzy chcą typować mecze „na żywo”. Co prawda bukmacherzy przywiązują dużą wagę do tego rozwijającego się segmentu bukmacherki, ale niektórzy mogą mieć jeszcze tutaj braki.

Metody wpłat i wypłat

Analiza metod złożenia pierwszego depozytu też nie ma większego sensu. Bukmacherzy starają się tutaj być na bieżąco ze wszystkimi nowinkami i raczej przelew środków nie będzie trwał dłużej niż minutę. Jeśli ktoś ma nadmiar gotówki, to może nie tylko obstawić zakłady w lokalu bukmacherskim, ale też niektórzy bukmacherzy dają możliwość wpłaty środków w punktach bezpośrednio na konto internetowe. Rozczarują się ci, którzy chcieliby zagrać za walutę wirtualną. Nie jest to środek płatniczy w Polsce, więc i bukmacherzy legalnie działający w Polsce nie przyjmują zakładów w innej walucie niż w złotówkach.

Większe różnice są w przeprowadzaniu wypłat. Są bowiem bukmacherzy, którzy realizują wypłaty natychmiast i środki z wygranych na koncie będziemy mieli w ok. kwadrans, ale są i też tacy bukmacherzy, którzy nieco oporniej realizują wypłaty.

Limity bukmacherskie

Gracze powinni zwracać też uwagę na limity nakładane przez bukmacherów. Czasami dotyczą one maksymalnych kwot, które można obstawić na zakład bukmacherski związany z konkretną ligą czy wydarzeniem, a czasami chodzi o maksymalne kwoty za które w ogóle może grać ich klient. Kłopot z tymi drugimi limitami jest jednak taki, że ciężko sprawdzić je zawczasu. Bywa, że bukmacher nakłada je na bieżąco widząc, że ich klient nie jest amatorem i wygrywa znaczne kwoty lub też zagrał potencjalnie niebezpieczny zakład dla bukmachera.