Oferta kursowa polskich legalnych bukmacherów

Kilkunastu bukmacherów legalnie działających w Polsce, to wybór całkiem niezły choć trzeba przyznać, że na europejskim tle Polska jest nadal kopciuszkiem. W innych krajach klienci bukmacherów mogą przebierać w znacznie większej liczbie ofert. Na pewno im bardziej konkurencyjny rynek tym starania o klienta większe, ale czy polski gracz może narzekać, jeśli popatrzymy na ofertę kursową bukmacherów dostępnych w Polsce?

Trzeba jasno zaznaczyć. Nie mówimy o wysokości kursów. Te trzeba sprawdzać na bieżąco i analizować różnice. Doświadczeni typerzy z łatwością obliczą prawdopodobieństwo i ocenią wysokość marży, którą stosuje dany bukmacher. Gracz, który dopiero zaczyna obstawianie może natomiast skorzystać z porównywarek kursów.

Oferta sportowa bukmacherów w Polsce

Ofertę polskich legalnych bukmacherów analizujemy na podstawie tego jakie zakłady bukmacherskie można obstawiać. Zakłady bukmacherskie zdecydowanie opierają się na wydarzeniach sportowych. W ofercie najlepszych polskich bukmacherów znajdziemy zdecydowanie wszystkie najbardziej popularne i najchętniej stawiane dyscypliny sportu. Nawet jak na chwilę rzucimy okiem na oferty bukmacherów, którzy nie są legalnie dostępni w Polsce, to nie widzimy znaczących różnić. Z reguły polski gracz może wybierać z ok. 30 dyscyplin sportowych. Jeśli chodzi o te najpopularniejsze jak piłka nożna, tenis czy hokej, to liczba lig i rozgrywek wydaje się być aż nadto pełna. Są bukmacherzy, którzy oferują zawieranie zakładów bukmacherskich na rozgrywki piłkarskie w 70 krajach świata, a to oznacza, że na liście kursowej znajdują się bardzo egzotyczne rozgrywki nawet dla największych fanów piłki. Ciężko jest też znaleźć taki turniej tenisowy, którego nie można obstawiać u polskich bukmacherów.

Do tradycyjnej oferty przedmeczowej warto też dodać tzw. rynki, czyli dodatkowe zakłady, które można obstawiać w ramach jednego meczu. To co najmniej kilkadziesiąt dodatkowych kursów, które są bardzo szczegółowo związane ze specyfiką danego sportu. Gracze w ofercie kursowej mogą wybierać np. kursy na liczbę bramek, dokładny wynik, strzelców czy najlepiej punktujących w meczu. Sporo popularnością cieszą się również handicapy.

E-sport i kursy na rozrywkę

Jeśli komuś mało sportu może też obstawiać jeszcze inny dziedziny. Bukmacherzy wychodzą naprzeciwko młodszym graczom i w swojej ofercie dość wysoko pozycjonują kursy na e-sport. Rywalizacja w grach komputerowych zyskuje uznanie coraz szerszego odbiorcy, więc nie dziwi to, że bukmacherzy próbują wykorzystać i ten trend.

Znasz się na polityce? Jesteś pewny jak zakończą się nie tylko polskie wybory? Możesz się sprawdzić, bo w ofercie bukmacherów i takie kursy są obecne. Oprócz tego coraz bardziej rozrasta się oferta kursowa na szeroko pojętą rozrywkę. W tej kategorii znajdziemy kursy związane z filmami, serialami czy telewizyjnymi show.

Zakłady „na żywo”

Dobra oferta bukmacherska to także zakłady „na żywo”. Bukmacher, który nie wytrzymuje konkurencji w tej kategorii, może jedynie myśleć o zakończeniu działalności, bo to zakłady „live” są coraz chętniej wybierane przez graczy – również w Polsce. Jednak tak naprawdę żaden bukmacher nie zrezygnuje z tej kury znoszącej złote jaja. Kursy w zakładach „na żywo” często wydają się bardzo atrakcyjne i często rzeczywiście takie są, ale decyzje, które podejmują gracze często są też pełne emocji. Podejmowanie decyzji pod wpływem chwili z reguły kończy się źle dla typującego i śmietankę spija bukmacher. Co jednak nie oznacza, że zakłady „na żywo” należy odrzucić z góry. Jeśli gracz nie obstawia meczów zespołów, którym kibicuje i potrafi „na chłodno” i szybko analizować zmieniającą się sytuację, to zakłady „na żywo” mogą być ciekawą opcją.

W ofercie „na żywo”, którą publikują bukmacherzy coraz trudniej znaleźć jakieś „białe plamy”. Oferta niemal wszystkich bukmacherów w Polsce jest dość obszerna i składa się nie tylko z najbardziej popularnych lig i rozgrywek.

Wirtualne kasyna

Nowelizacja ustawy hazardowej z kwietnia 2017 roku na pewno zmartwiła fanów wirtualnych kasyn, które oferowały m.in. możliwość gry w pokera lub w inne gry karciane oraz na wirtualnych automatach. Taka możliwość nadal istnieje, ale w ofercie posiada je jedynie państwowy operator.

Wielu bukmacherów posiada w swojej ofercie sport wirtualny, czyli grę polegającą na typowaniu fikcyjnych rozgrywek sportowych.